"Individuální jídelníček, který je nastaven dle Vašich cílů a potřeb - ale zároveň respektuje Vaše možnosti a preference"

  • Ať chcete zhubnout či naopak zvýšit svou hmotnost, upravit stravovací návyky či zdravotní stav - základním pilířem na cestě za Vaším cílem je a bude vhodně nastavený jídelníček
  • Takový jídelníček by v ideálním případě neměl sloužit pouze jako nástroj k dosažení aktuálního cíle, ale spíše jako stavební kámen pro nastavení takového stravování, které je dlouhodobě udržitelné a maximálně vyhovující konkrétnímu klientovi
  • Každý jsme jiný a máme různé potřeby, stejně tak i možnosti a preference týkající se potravin a jídla 
  • Při spolupráci s klientem se tak snažím v rámci možností vycházet z jeho dosavadního jídelníčku (pokud tedy není opravdu v katastrofální podobě) a ten primárně upravovat a obohacovat o taková jídla, o nichž na základě naší společné konzultace a komunikace vím, že mu budou vyhovovat. Díky tomu tak nenalezne v jídelníčku ani neoblíbené potraviny, natož pak jídla, která mu nechutnají.
  • Jídelníček je tedy pro klienta sestaven tak, aby pomocí něj dosáhl svého cíle a zároveň obsahoval co nejširší výběr jídel (většinou výrazně nad 180...) dle jeho preferencí
  • Chcete jen sladké svačiny, slané snídaně nebo abyste si na večeři mohli vybrat i ze studených variant pomazánek, salátu a dalších podobných jídel? Nebo prostě nejíte houby, špenát a vepřové maso? Chcete jíst jen 3x a nebo 4x denně? Není problém, pokud Vaše požadavky po nutriční stránce nikterak neovlivní kvalitu jídelníčku - je výběr jen na Vás. Stejně tak žádné koktejly ani drahé doplňky - pouze potraviny, které jsou cenově dostupné a dají se koupit v každém obchodu. 

Co získáte v rámci služby?

Rozbor současného stravování včetně zpětné vazby, komentáře a objasnění případných nedostatků v dosavadním jídelníčku

Individuální nutriční plán s nastavením adekvátního příjmu energie a individuálních doporučení pro Vaše stravování

Individuální jídelníček s bohatou nabídkou zdravých receptů (minimálně 180+ jídel) dle Vašich preferencí a chutí

Edukační materiály, které Vám pomohou se zorientováním se v problematice zdravé výživy


Co naleznete v zaslaných materiálech?

Rady a tipy pro zdravé vaření

Jaké vybírat do jídelníčku potraviny

Stručné základy zdravé výživy 

Nejčastější dotazy a chyby ve stravování


Jak probíhá příprava jídelníčku?


Abych mohl jídelníček připravit,  potřebuji k tomu získat co nejvíce informací o Vás. Ty se samozřejmě týkají  samotného stravování, zároveň ale i Vašeho denního režimu, zdravotního stavu, množství pohybu a spousty dalších informací, které povedou k maximální individualizaci jídelníčku a jeho adekvátního nastavení.

Kromě vstupní konzultace mi v tomto i nemálo pomůže to, pokud budete ochotni poskytnout alespoň krátký záznam o Vašem dosavadním stravování. Rozhodnete-li se tedy, že máte zájem o jídelníček - můžete mi kdykoliv napsat a domluvíme termín vstupní konzultace. Zároveň však už můžete rovnou (ideálně do kalorických tabulek, ale lze i do poznámek apod.) začít i zaznamenávat to, co během následujících dní budete jíst na jednotlivé chody. Čím "podrobnější" a dlouhodobější záznam bude, tím lépe. Tento záznam lze pak zaslat před konzultací a probrat ho během ní - případně lze zaslat i po konzultaci, kdy Vám zpětnou vazbu rovněž poskytnu. K užitku je rovněž i aktuální výsledek měření na diagnostické váze (Tanita, In-body apod.), který rovněž můžeme využít při nastavování plánu, je-li k dispozici. 

Před zahájením práce na jídelníčku tedy společně podstoupíme on-line konzultaci (časové rozmezí  zhruba 60-90 minut - někdy je času ze strany klienta méně, někdy se naopak protáhne), na které od Vás získám potřebné informace. Rovněž však během této konzultace dostanete čas na to, abyste se případně zeptali na cokoliv, co Vás ohledně spolupráce zajímá. Po získání všech potřebných informací mohu začít pracovat na jídelníčku - většinou vyhotovení trvá v závislosti na vytížení zhruba 7-10 pracovních dní, avšak přesný termín se vždy klient dozví na konci konzultace a oněch 10 dní zpravidla překračuje jen v krajních případech, většinou je hotový dříve. 

Posláním jídelníčku to však nekončí... Hotový jídelníček zašlu společně se všemi materiály v PDF formátech na Vámi poskytnutý email či na jinou domluvenou platformu. Následně jsem k dispozici pro zodpovězení Vašich dotazů a případnou konzultaci, pokud by nejasností či dotazů bylo více. Tuto podporu je možné využít po dobu jednoho měsíce od vypracování jídelníčku. 


Zdravě, chutně a hlavně - s rozumem   


Nepatřím k těm, kteří v rámci "zaručeného" výsledku sahají k takovému nastavení jídelníčku, které sice díky velkému deficitu může vést k relativně rychlému hubnutí, ale většinou za cenu ne zcela příjemných vedlejších efektů, únavy, výkyvů nálady až po chvíli, kdy se hubnutí zastaví buď díky nevhodnému nastavení, nebo z důvodu neudržitelnosti pro klienta. Zastávám názor, že stravování by mělo být nastaveno v rámci maximálních možností daného člověka a co nejvíce se přizpůsobit jemu a jeho režimu a životu - a ne naopak, aby se klient přizpůsoboval "režimu", který mu komplikuje jeho fungování a běžný život. Proto vždy jídelníček nastavuji i po energetické stránce s rozumem tak, aby změna hmotnosti započala co nejdříve - avšak nikdy na úkor toho, aby ho změna jakkoliv omezovala. Občas proto může být takové nastavení docela "oříšek", obzvláště pak v případech, kdy z dostupných informací nejsem schopen získat konkrétnější představu o tom, jaké množství energie klient dlouhodobě konzumuje.

Uvědomuji si, že takový přístup s sebou nese riziko toho, že hubnutí bude pomalejší, než se očekávalo - ve výjimečných případech může dokonce váha stagnovat. Stane-li se tak, zhruba po 3-4 týdnech spolupráce rád pomohu jídelníček ještě upravit tak, aby se hubnutí rozběhlo.

Chápu, že někteří vnímají hubnutí jako akutní záležitost a chtějí zhubnout "5kg a ideálně už včera". Je však nutné říci, že většina z nás případnou nadváhu nevybuduje během jednoho měsíce a spíše je to dlouhodobá záležitost. Tím netvrdím, že hubnutí musí probíhat stejně dlouhou dobu - avšak není si možné myslet, že roky přibývání na váze lze lusknutím prstu smazat během pár měsíců.

Dle mého názoru a dlouhodobých zkušeností je lepší najít ideální rovnováhu mezi změnou stravování, úpravou hmotnosti a běžným dosavadním fungováním- byť pro "nedočkavce" to může občas trvat déle. Výsledkem je však většinou nejen krátkodobý cíl, jímž byla úprava hmotnosti - ale rovněž pochopení a uchopení určitých principů stravování, které jsme schopni dlouhodobě udržovat a jejichž vliv na zdraví je ještě mnohem hlubší.

Cena jídelníčku                                2500,-         

Máte zájem o jídelníček na míru nebo chcete získat více informací o této službě? A nebo dáváte přednost jiné formě spolupráce? Zanechte mi na sebe kontakt. Obratem se Vám co nejdříve ozvu a domluvíme se na možnosti spolupráce, nebo Vám poskytnu potřebné informace.