"Každý může zlepšit své stravování a udělat tak něco pro své zdraví. Dosáhněte svého cíle a naučte se, jak jíst zdravě, chutně a s rozumem "

  • Chcete zhubnout, nabrat svalovou hmotu, upravit své stravovací návyky či zlepšit svou sportovní výkonnost - zároveň se chcete o problematice výživy dozvědět více a tudíž máte pocit, že Vám samotný jídelníček nebude stačit? 
  • Ocenili odborný "dohled" a pomoc někoho, kdo Vám bude k dispozici a pomůže tehdy, kdy bude třeba?
  • Pokud tomu tak je, pak je pro Vás nejspíše Dlouhodobá spolupráce tou správnou volbou
  • Tato služba je vhodná pro klienta, který potřebuje nebo vyžaduje co nejvíce individuální přístup, maximální podporu a intenzivní kontakt
  • Díky pravidelným konzultacím a komunikaci budeme mít možnost nejen rozebírat vývoj Vašeho snažení a případné úpravy v jídelníčku, ale rovněž bude dostatek času na probrání toho, co Vás zajímá ohledně Vašeho stravování a výživy obecně
  • Cílem spolupráce by v ideálním případě mělo být dosažení stanovených cílů, stejně tak ale získání vědomostí a zkušeností  potřebných k tomu, aby se díky spolupráci naučil mít klient své stravování pod kontrolou tak, aby v budoucnu ovládal své stravování bez výraznější pomoci další osoby

Co získáte v rámci služby?

Rozbor současného stravování včetně zpětné vazby k němu - tedy komentáře a objasnění případných dosavadních nedostatků v jídelníčku

Individuální nutriční plán s nastavením adekvátního příjmu energie a individuálních doporučení týkajících se Vašeho stravování 

Individuální jídelníček s opravdu bohatou nabídkou receptů (většinou více jak 220 receptů) dle Vašich preferencí a chutí, včetně možnosti napočítání oblíbených jídel do jídelníčku 

Dvě "vstupní" online konzultace k získání potřebných informací k nastavení spolupráce a jídelníčku, druhá pro zodpovězení případných dotazů po vypracování jídelníčku a jeho zaslání klientovi. Rovněž kontrolní konzultace 1x do měsíce. 

Následná podpora spočívající v dostupnosti na domluvené platformě (telefon, WhatsApp, Messenger, Email), kde mohu být k dispozici a zodpovídat Vaše dotazy týkající se jídelníčku a stravování obecně - případně dalších dotazů jako například jak postupovat při zařazení jídel mimo jídelníček, jak přistupovat k jídelníčku v momentech typu rodinná oslava, restaurace, dovolená apod.

Edukační materiály, které Vám pomohou se zorientováním se v problematice zdravé výživy

1) Tipy a rady pro zdravé vaření

2) Výběr potravin do jídelníčku

3) Stručné základy zdravého stravování

4) Nejčastější dotazy a chyby ve stravě 


Jak spolupráce probíhá?


Stavebními kameny úspěšné spolupráce jsou maximálně individualizovaný jídelníček a následná co nejširší podpora při jeho nastavování a dodržování.

Po zvolení této služby a prvním kontaktu s klientem se domluvíme na vstupní on-line konzultaci (případně se lze domluvit i na osobní schůzce - pokud by probíhala v Praze), kde budeme mít možnost se alespoň částečně poznat a blíže si promluvit o formě a nastavení spolupráce. Tuto konzultaci využiji rovněž k tomu, abych získal co nejvíce informací o Vás, které následně využiji jak při samotné spolupráci, tak především při prvotním nastavení jídelníčku. K tomu potřebuji získat i přehled o tom, jak vypadalo Vaše dosavadní stravování - a tudíž Vás požádám o to, abyste si alespoň po dobu 5ti až 7mi dnů před naší konzultací pečlivě zaznamenával/a vše, co přes den jíte a tento záznam mi poslal/a ideálně alespoň den před samotnou konzultací. 

Pokud z nějakého důvodu nebudete moci záznam poskytnout, můžeme spolupráci začít i bez něj - každopádně čím důkladnější, dlouhodobější a "podrobnější" záznam bude, tím získám více vstupních informací a rovněž Vám mohu poskytnout zpětnou vazbu na to, co třeba v dosavadním jídelníčku nebylo ideální a jak to změníme. Zároveň, pokud vážně přemýšlíte o spolupráce, můžete klidně záznam tvořit ještě před tím, než mě poprvé kontaktujete. Využít případně můžeme i výsledky měření na diagnostické váze (Tanita, In-body apod.) a to nejen aktuální, ale pro zmapování vývoje hmotnosti i měření staršího data. 

Úvodní konzultace rovněž slouží k tomu, abyste dostal/a prostor k otázkám a zjištění všeho, co Vás zajímá. Po získání všech potřebných informací mohu začít pracovat na jídelníčku - většinou vyhotovení trvá v závislosti na vytížení zhruba 7-10 pracovních dní, přičemž o vývoji práce na jídelníčku se snažím klienta vždy průběžně informovat. 

Hotový jídelníček zašlu společně se všemi materiály v PDF formátech na Vámi poskytnutý email či na jinou domluvenou platformu. Po zaslání jídelníčku dostanete na prostudování materiálů a receptů tolik času, kolik budete potřebovat (bývá toho relativně hodně :D). Poté máte prostor na to se na cokoliv zeptat a je zde možnost využít druhou konzultaci, kde lze vysvětlit případné nejasnosti a odpovědět na Vaše dotazy. Teprve poté spolupráce opravdu začíná a vy se na mě můžete obrátit s čímkoliv, s čím Vám budu moci ohledně stravy pomoci. Kromě průběžné komunikace se rovněž 1x měsíčně uvidíme během kontrolní konzultace.

Své služby se snažím neustále vyvíjet a posouvat, stejně jako podobu spolupráce, jídelníčku a jeho obsahu. Proto Vám budu pravidelně pomáhat se zařazováním nových jídel do Vašeho jídelníčku a rovněž se budu snažit přidávat nové služby a možnosti, které Vám pomohou v cestě za Vaším cílem a lepším stravováním. 


Zdravě, chutně a hlavně - s rozumem   


Nepatřím k těm, kteří v rámci "zaručeného" výsledku sahají k takovému nastavení spolupráce a jídelníčku, které sice díky velkému deficitu může vést k relativně rychlému hubnutí, ale většinou za cenu ne zcela příjemných vedlejších efektů, únavy, výkyvů nálady až po chvíli, kdy se hubnutí zastaví buď díky nevhodnému nastavení, nebo z důvodu neudržitelnosti pro klienta. Zastávám názor, že stravování by mělo být nastaveno v rámci maximálních možností daného člověka a co nejvíce se přizpůsobit jemu a jeho režimu a životu - a ne naopak, aby se klient přizpůsoboval "režimu", který mu komplikuje jeho fungování a běžný život. Proto vždy jídelníček nastavuji i po energetické stránce s rozumem tak, aby změna hmotnosti započala co nejdříve - avšak nikdy na úkor toho, aby ho změna jakkoliv omezovala. Občas proto může být takové nastavení docela "oříšek", obzvláště pak v případech, kdy z dostupných informací nejsem schopen získat konkrétnější představu o tom, jaké množství energie klient dlouhodobě konzumuje.

Uvědomuji si, že takový přístup s sebou nese riziko toho, že hubnutí bude pomalejší, než se očekávalo - ve výjimečných případech může dokonce váha stagnovat. Není však potřeba si z tohoto dělat starosti - součástí spolupráce je samozřejmě i průběžná kontrola toho, jak se spolupráce vyvíjí a případné úpravy a přenastavení jídelníčku právě pro tyto případy.

Chápu, že někteří vnímají hubnutí jako akutní záležitost a chtějí zhubnout "5kg a ideálně už včera". Je však nutné říci, že většina z nás případnou nadváhu nevybuduje během jednoho měsíce a spíše je to dlouhodobá záležitost. Tím netvrdím, že hubnutí musí probíhat stejně dlouhou dobu - avšak není si možné myslet, že roky přibývání na váze lze lusknutím prstu smazat během pár měsíců.

Dle mého názoru a dlouhodobých zkušeností je lepší najít ideální rovnováhu mezi změnou stravování, úpravou hmotnosti a běžným dosavadním fungováním- byť pro "nedočkavce" to může občas trvat déle. Výsledkem je však většinou nejen krátkodobý cíl, jímž byla úprava hmotnosti - ale rovněž pochopení a uchopení určitých principů stravování, které jsme schopni dlouhodobě udržovat a jejichž vliv na zdraví je ještě mnohem hlubší.


Cena spolupráce na 3 měsíce                                 4500,-         


        Cena spolupráce na 6 měsíců                                 7000,-         


Máte zájem o jídelníček na míru nebo chcete získat více informací o této službě? A nebo dáváte přednost jiné formě spolupráce? Zanechte mi na sebe kontakt. Obratem se Vám co nejdříve ozvu a domluvíme se na možnosti spolupráce, nebo Vám poskytnu potřebné informace.